window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-0862VK9W3H'); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-TVQ9JHNJ');

Sprawdź realizacje

Montaż pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej

Kategoria realizacji

Remont kotłowni

MIASTO

Łódź

Województwo

Łódzkie

Klient

Osoba prywatna

Z dumą i przyjemnością przedstawiamy kompleksową realizację w Łodzi, która obejmowała modernizację źródła ciepła. W ramach projektu mieliśmy zaszczyt zamontować nowoczesną pompę ciepła Mitsubishi Eco Inverter oraz instalację fotowoltaiczną. Naszym priorytetem było zapewnienie nie tylko komfortu cieplnego, ale również wykorzystanie odnawialnych źródeł energii dla osiągnięcia maksymalnej efektywności.

Nasz doświadczony zespół instalatorów przeprowadził demontaż istniejącego źródła ciepła na paliwo stałe, otwierając przestrzeń dla nowoczesnych technologii. Zainstalowaliśmy pompę ciepła Mitsubishi model Eco Inverter o mocy 5,1 kW. Pompa ta jest idealnie dostosowana do budynków o niskich temperaturach obiegu grzewczego. Dzięki niej nasz klient będzie mógł cieszyć się efektywnym i ekologicznym ogrzewaniem. Montaż pompy ciepła obejmował również instalację elektryczną oraz dodatkowe elementy, takie jak separator zanieczyszczeń Flamco.

Dodatkowo zamontowaliśmy instalację fotowoltaiczną o mocy 3,47 kWp. Wykorzystaliśmy 9 modułów JaSolar o mocy 385 Wp, połączonych z falownikiem Huawei SUN2000-3KTL-L1. Dodatkowo wykonaliśmy optymalizacje, dla lepszych uzysków ze względu na częściowe zacienienie jednego modułu w godzinach popołudniowych. Instalacja fotowoltaiczna została umieszczona na dachu pokrytym dachówką. Nasz zespół dokładnie zaplanował umiejscowienie modułów fotowoltaicznych, aby uzyskać maksymalne efekty z energii słonecznej, uwzględniając przy tym estetykę dachu.

Dzięki przeprowadzonej transformacji energetycznej, nasz klient teraz może korzystać z wydajnego ogrzewania dzięki pompie ciepła oraz wytwarzać własną energię elektryczną z instalacji fotowoltaicznej. To osiągnięcie przyczyni się nie tylko do obniżenia rachunków za energię, ale również do zmniejszenia śladu węglowego.

Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy dostarczyć naszemu klientowi tak kompleksową i zrównoważoną rozwiązanie. Nasza firma dąży zawsze do innowacyjności i zadowolenia klienta. Jeśli szukasz partnera do realizacji podobnych projektów, chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem i wiedzą. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy dopasować nasze usługi do Twoich indywidualnych potrzeb.