window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-0862VK9W3H'); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-TVQ9JHNJ');

Bytom & Śląsk

Program Czyste Powietrze Bytom

Wsparcie finansowe na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła i wykonanie prac termomodernizacji budynku dla właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych.

program czyste powietrze

Cel programu

Dofinansowanie wymiany starych źródeł ciepła

Celem programu jest wsparcie finansowa przy wymianie starych i nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne urządzenia, spełniające najwyższe normy środowiskowe i energetyczne. Dodatkowo, program wspiera również wykonanie prac termomodernizacyjnych budynku. Poprawienie efektywności energetycznej znacznie przyczyni się do poprawy jakości powietrza i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Zmiana starego źródła ciepła w ramach programu "Czyste Powietrze" oferuje znaczące korzyści związane z efektywnym zarządzaniem energią cieplną w domu. Możliwe jest obniżenie rocznych kosztów związanych z ogrzewaniem domu nawet o imponujące 40%.

Czyste powietrze

Szczegóły programu

Dla kogo i na co?

Program "Czyste Powietrze" to inicjatywa dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Dofinansowanie dotyczy kompleksowej termomodernizacji budynków oraz wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na nowoczesne urządzenia spełniające najwyższe normy i standardy.

Wartość dotacji

Dotacja dla podstawowego poziomu dofinansowania wynosi do 66 000 zł dla podwyższonego do 99 000 zł i dla najwyższego poziomu do 135 000 zł. Dodatkowo poza wskazanymi limitami do 1 200 zł na audyt energetyczny.

program czyste powietrze

Skontaktuj się z naszym pracownikiem, aby skorzystać z możliwości dofinansowania

Skontaktuj się z nami