window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-0862VK9W3H'); (function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-TVQ9JHNJ');

Finansowanie

Dotacje i programy wsparcia

Skorzystaj z dostępnych dotacji i programów wsparcia - zadbaj o oszczędności i wybierz ekologiczne rozwiązania! Pomożemy Ci zdobyć środki na realizację Twoich inwestycji.

czyste powietrze

Finansowanie źródeł ciepła

Program Czyste Powietrze

Wsparcie finansowe na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła i wykonanie prac termomodernizacji budynku dla właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych. Dotacja dla podstawowego poziomu dofinansowania wynosi do 66 000 zł dla podwyższonego do 99 000 zł i dla najwyższego poziomu do 135 000 zł. Dodatkowo poza wskazanymi limitami do 1 200 zł na audyt energetyczny.

Sprawdź szczegóły

Finansowanie fotowoltaiki

Program Mój Prąd 5.0

Wsparcie finansowe na montaż systemów fotowoltaicznych wraz z metodami do magazynowania energii jako ekologicznego rozwiązania dla osób fizycznych, które produkują energię elektryczną na potrzeby własne. Kwota dotacji zależna jest od indywidualnych warunków, maksymalna łączna suma, którą można otrzymać, wynosi 58 000 zł.

Sprawdź szczegóły
mój prąd 5.0
moje ciepło

Finansowanie pompy ciepła

Program Moje Ciepło

Wsparcie finansowe na zakup, a także montaż pompy ciepła, służącej do ogrzewania i przygotowywania ciepłej wody użytkowej, dla nowych budynków jednorodzinnych. Dofinansowanie przyznawane jest w formie dotacji, która może wynosić do 30% lub nawet do 45% kwalifikowanych kosztów inwestycji. Warto zaznaczyć, że nie może przekroczyć ona łącznej sumy 21 000 zł na jedną inwestycję.

Sprawdź szczegóły

Finansowanie modernizacji

Ulga Termomodernizacyjna

Wsparcie finansowe polegające na odliczeniu od podatku kosztów termomodernizacji budynku, dla właścicieli lub współwłaścicieli budynków oddanych już do użytku. Dofinansowanie może wynieść do 53 000 złotych w formie odliczenia od podatku dochodowego lub w przypadku ryczałtu przychodu na podatnika, który jest właścicielem lub współwłaścicielem modernizowanego budynku.

Sprawdź szczegóły
ulga termomodernizacyjna